• Bemutatjuk iskolánkat

• Az izsai Döme Károly Alapiskola nagy múltra visszatekintő intézmény. Névadója, Döme Károly az 1800-as évek elején tevékenykedett Izsán tanítóként. Az iskola épülete a 70-es évektől fogadja a diákokat. Jelenleg kisiskolaként működünk ~60 tanulóval, családias hangulatban. Iskolánkban mindenki megtalálja a magának valót, legyen az tanulás, sport, vagy szórakozás.

GYERE TARTOZZ TE IS KÖZÉNK!

• Miért válassz minket?

• #Változatos szakköri kínálat
            • Aktuális szakköri kínálatunkat mindig a gyerekek érdeklődési köre alapján alakítjuk. Jelenlegi kínálatunkban szerepel sportkör (foci és asztalitenisz), sakk szakkör, robotika, színjátszás, történelmi kalandozások, capoera, monitor felkészítés szlovák nyelvből.

• #Előkészítő osztály
            • Az előkészítő osztály célja, hogy segítse az óvodai-iskolai átmenet gördülékenyebbé tételét, hisz a gyermekek ugyanabban a környezetben szokhatnak majd hozzá fokozatosan, játékosan az iskolás élethez. Emellett egyéni képességeiket figyelembe véve fejlődhetnek és kibontakoztathatják tehetségüket.

• #Korszerű technikai felszereltség
            • 2023-ban egy multifunkciós sportpályával gazdagodott iskolánk, melynek köszönhetően bővültek a sportolási lehetőségeink. Minden tanterem korszerű táblákkal és interaktív felületekkel van felszerelve, ezzel is elősegítve a hatékony tanulást. A környezettudatosság fontosság hangsúlyozva tanulóink belekóstolhatnak a kertészkedésbe is az udvaron található kiskertünkben.

• #Innovatív oktatási módszerek
            • A hagyományos tankönyvből való tanulás mellett helyet kapnak az izgalmas, játékos feladatok, amelyek segítenek az új ismeretek rögzítésében. A tanítási órákon rendszeresen előkerülnek az online platformok, társasjátékok és egyéb szórakoztató

• #Differenciálás
            • Fontosnak tartjuk, hogy a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek is teljes értékűen tudjanak részt venni az órákon.

• #Kirándulások és kultúrprogramok
            • Mozi, színházlátogatás, múzeumpedagógiai foglalkozások, exkurziók, strandolás és egyéb tanulmányi kirándulások színesítik tanulóink életét.

• #Iskolabusz
            • Szeptembertől iskolabusz segíti diákjaink közlekedését a környékbeli falukból

• #Közvetlen kapcsolat tanár és diák között
            • Számunkra elsődleges a kellemes, családias légkör kialakítása, ahol diákjaink bátran fordulhatnak a tanárokhoz problémáikkal.

• #Sportprogramok
            • A foci és a pingpong nagy népszerűségnek örvend iskolánkban. Emellett minden évben ellátogatunk a komáromi korcsolyapályára is.

• #Hagyományőrzés
            • Regionális nap, hagyományőrző foglalkozások és megemlékezés ünnepekről, emléknapokról.

• #Szülők aktív bevonása az iskolai életbe
            • #Tanulmányi versenyek
            • #Megemlékezés a világnapokról
            • #Emelt számú szlovák és testnevelés órák elsőben