• Tornaóra

• Az alsó tagozat diákjai tornaórán egy akadálypályát teljesítettek, amely különböző nehézségi szintű akadályokból állt. Az akadálypálya célja, hogy elősegítse a testi erőnlétüket, koordinációjukat és ügyességüket. Ezen kívül számos pozitív hatása is van, mint például a mozgásfejlesztés, az önbizalom növelése és az egészség megőrzése.

• Tojás világnapja

• Október második péntekjét a Tojás világnapjaként tartják számon 1999 óta. Egy régi tévhitet akartak ezzel megszüntetni, megmutatni a tojás jótékony hatásait.

Mi, az iskola diákjai és tanárai is megemlékeztünk erről a napról egy kis játékkal! A szünetben 216 db papírtojást kellett megtalálni az iskola folyosóján, amelyek között 1 külön jutalmat ígért! A mai péntek 13-a szerencsésnek bizonyult a 7.osztályos Rigó Vincentnek, aki megtalálta a különleges tojást. Gratulálunk neki és mindenki másnak!

Bátorítjuk a kedves olvasókat is, jelezzék, mennyi tojást találnak a képeken!

• A képregény világnapja

• A képregény az irodalom és a művészet része egyaránt. Éppen ezért a képregények világnapján szerettük volna, ha diákjaink is megtapasztalják mennyi lehetőség rejlik a műfajban. A 6. osztályos tanulók etika tanórán érzéseiket, gondolataikat közvetítették a képeken keresztül. Az ilyen megoldásoknak köszönhetően sokat fejlődnek a vizuális, logikai és értelmezési készségek és képességek.

• Postai Világnap

• Október 9-én tartják a Postai Világnapot, ezért az iskola diákjai leveleket és képeslapokat készítettek ès címeztek egymásnak a második óra alatt, amelyet aztán az iskola kinevezett postásánál fel is adtak. A negyedik óra során meg is érkeztek a címzettekhez a borítékok, a diákok és tanítóik (néhányan nekik is küldtek) nagy örömére.

• A népmese napja

• A népmese napját elsőként 2005. szeptember 30-án rendezték meg, hogy a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon tisztelettel forduljanak a mesék felé. A mai napon mi is ezt tettük! A diákok részt vettek egy kis előadáson, ismertebb mesefordulatokat említettek, néhány megkevert mesetörténetet is sorba raktak, míg végül maguk is mesehősökké váltak!

"Hamuban" sült pogácsával nekiindultak küldetéseiknek, miközben tudásukat, bátorságukat és szerencséjüket tették próbára!

• I. Döme Kupa

• A mai nap egyedülálló volt iskolánk történetében, ugyanis egy focibajnoksággal összekapcsolva átadtuk iskolánk vadiúj multifunkciós sportpályáját. A pálya állami forrásból valósult meg a Sporttámogató Alapból. Ezúton is szeretnénk megköszönni Izsa polgármesterének, Domin Istvánnak, illetve Orság Ivannak, a község alpolgármesterének és a H&O vállalat ügyvezetőjének, hogy lehetővé tették a kivitelezést.

Az I. Döme Kupa elhódításáért a régióból 8 iskola jelentkezett, ennek köszönhetően a frissen átadott sportpályát rögtön ellepték a sportkedvelő fiatalok. Vendégül láttuk a dunamocsi, bátorkeszi, marcelházi, perbetei, ógyallai, hetényi és szentpéteri alapiskola diákjait. A közönség számos izgalmas csatát láthatott, melyből végül a Dunamocsi Alapiskola került ki győztesen. A 2. helyen a komáromszentpéteri Kossányi József Alapiskola végzett, a dobogó 3. fokát pedig az ógyallai Feszty Árpád Alapiskola diákjai érték el.

Mindenkinek gratulálunk és köszönjük a részvételt!

• Nyelvek Európai napja

• A Nyelvek Európai napját szeptember 26-án ünneplik Európa- szerte. Iskolánkban mi is fontosnak véltük, hogy tanulóink megismerkedjenek a kontinens sokszínűségével és a nyelvhasználat fontosságával. Tantárgyközi kapcsolatokat fellelve igyekeztünk rendhagyó tanítási órákon ismertetni a témakört. A felső és az alsó tagozatos diákjaink együttműködve, játszva, vidáman és aktívan tanulhattak a legfontosabb nyelvcsaládokról, ünnepekről, rendhagyó szokásokról.

• Technika óra, 9. osztály

• Ma egy izgalmas kísérlettel foglalkoztunk, amely során egy egyszerű áramkört raktunk össze az interaktív tábla segítségével. Ez a kísérlet segít megérteni az egyszerű áramkörök működését, és az interaktív tábla használata sokkal érdekesebbé és izgalmasabbà teszi ezt a folyamatot.

• Az idei évtől új módszertannal dolgozva

• Az idei évtől új módszertannal dolgozva, új tankönyvekből kezdtük meg a szlovák nyelvoktatást. Ma nem más mint az új tankönyv szerzője, Bakos Adrika egy nagyon jó kedvű, színes, játékos szlovák órát tartott az 1. és 2. osztályos tanulóknak. A gyermekek nagyon jól érezték magukat, kreatívan bekapcsolódtak az óra menetébe és nagyon ügyesek voltak! Ezúton is köszönjük az írónőnek, hogy megtisztelt minket előadásával!

• Rajzóra

• Mai rajzórán a negyedikes diákok megmutatták, hogy színes ceruza és ecset nélkül is gyönyörű alkotásokat tudnak készíteni. Csupán egy kis friss levegő és néhány lehullott falevél kellett hozzá.

• Idén is megtartottuk az őszi ember és természetvédelmi napot.

• A nyári időjárást kihasználva a Duna-partra mentünk, ahol remek programok várták a diákokat. Kicsik és nagyok csapatokban és egyénileg is megmutathatták ügyességüket.

A játék mellett megtanulták, hogyan kell óvni a környzetünket, valamint saját épségünket egyaránt.

• Back to school

• A gyerekek már a tanév első hetén aktív részesei voltak az angolóráknak. Különböző szórakoztató feladatok segítségével ismételték át a korábban elsajátított témákat. Szerepet kapott többet között a kommunikáció, szókincsbővítés, páros munkaforma, és újra előkerültek a kedvenc társasjátékok is. A tantárgyközi kapcsolatok erősítése is kiemelt szerepet kap iskolánkon. Az angol, informatika és rajzóra találkozásából nagyszerű projektek születtek.